| codrutz0000 a întrebat:

Salutare și bine v-am găsit! De ceva timp tot vreau sa pun aceasta întrebare (am mai precizat-o și în trecut,dar se pare ca problema a a reaparut).Pai cred ca totul a început din cauza lipsei încălzirii, în antrenamentele de acum 4-5 luni cred(mi s-a spus sa fac pauza 2 - 3 saptamani,am făcut,apoi cam o luna totul a decurs bine,și iar...)
Zona afectata:Cotul,cred ca ligamentele,dar am tot căutat și parcă cu toți acești termeni complicați m-am pierdut de tot,așa ca în momentul de fata NU ȘTIU!
Am sa încerc sa va descriu puțin durereabig grineci NU este ca o durere normala (gen lovire), provine de la nivelul cotului și am impresia ca se extinde puțin spre încheietura. Dar nu..Este greu de explicat durerea.
Va rog din suflet, as vrea sa scap odată pentru totdeauna și sa reîncep exercitiile (ador sportul)!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Mergi la doctor. Pot fi cauze multiple. Daca iti recomanda sa lasi o vreme exercitiile, respecta-i recomandarea intocmai, altfel faci tratamentul degeaba!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la un doctor, nu intreba pe net...

| CulturismsiFitness a răspuns:

DUTE LA DOCTOR! Nu mai cauta respunsuri la probleme medicale pe internet!