| neacsumihai2009 a întrebat:

Salutare

In cazul unei extractii de masea, si apoi implant dentar
Se pune pe loc implantul (dintele fals) sau cum functioneaza?
Eventual sa explicati mai detaliat

Cel care are o explicatie in limbaj familiar, si detaliata, primeste funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se face intai extractia si se lasa sa se vindece perfect gingia (cam 3 saptamani minim). Abia apoi se pune implantul, care se pune si el in mai multe sedinte. Intai axul metalic si abia apoi, dupa vindecare coronita de portelan