| nitzz4 a întrebat:

Salutare,
In urma cu cam 2 ore am cazut alergand prin casa ( stiu ca pare stupid si uneori sunt cam aiurit incat sa alunec pe parchet ) pe genunchi. Genunchiul stang este foarte ok ( nu are nimic, doar o mica vanataie ) dar dreptul ma doare spre interior, si atunci cand stau intins dar mai ales cand merg si cand pun piciorul drept. De mers ma pot deplasa, fara durere, dar cu piciorul flexat, fara sa il intind. Am folosit Diclac Gel pana acum.
Am cateva intrebari: este nevoie sa merg la medic? cat dureaza traumatismul? Cam in cat timp se vindeca si ce alte remedii exista

Mentionez ca am varsta de 14 ani si nu am mai avut niciodata vreo durere la genunchi de genul asta, deci nu cred ca este ceva grav. Scuzati pentru romanul scris si sper sa ma ajutati cu sfaturi

Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Patrick0Star a răspuns:

Mergi la medic, daca ai facut ceva mai nasol e posibil sa te vindeci cu probleme. E posibil ai altceva in afara unei simple contuzii. Poate dura si 3 sapt durerea

| nitzz4 explică:

Multumesc pentru sfaturi, dar azi dimineata observ deja ca nu ma mai doare la fel de tare

| nitzz4 explică:

De asemenea, piciorul era putin umflat aseara ( dar nu in zona in care ma durea ) iar acum s--a desumflat. ( Eu am si 3 vanatai pe genunchi de la cazatura si s-ar putea sa doara una dintre ele)

| Shi_Atat_Marian_1997 a răspuns:

Du-te la medic. Nu se stie ce s-a intamplat cu genunchiul tau