| Piticu97 a întrebat:

Salutare!
La începutul lui ianuarie mi-am rupt piciorul, mai exact glezna, m-am operat, am 2 grefe, totul a decurs bine.
Intrebarea mea este, cam după cât timp se vindeca total sau cel puțin 90%?

Intreb pentru că dacă depun efort, piciorul se umfla.
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Niciodată! Mai ales dacă nu ai respectat "ad literam" sfaturile medicale post operatorii și de recuperare. Iar, totul se va resimți în timp pe măsură ce veți îmbătrâni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
E vorba de o operatie.
Daca vei avea rabdare sa se refaca cateva saptamani atunci te recuperezi total.
Altfel vei avea probleme pe termen lung.

| Piticu97 explică (pentru anonim_4396):

Operatia a avut loc în ianuarie, de la operatie până pe la începutul lui martie am facut putin spre deloc efort.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Piticu97):

Eu nu stiu exact ce ai facut dar ca sa odihnesti piciorul trebuia sa stai cu el in aer, sus.
N-ai vazut in filmele americane cum stau ăia cu piciorul in tavan?