| IAmAnonim a întrebat:

Salutare la toata lumea. De 2 zile am probleme cu stomacul, mai exact cu o palma mai sus de buric. Ma doare foarte tare. Daca mananc nu ma mai doare asa dar peste 2-3-4 ore iar ma doare. Seara de exemplu, am mancat de 4 ori. Nici la wc cand ma duc nu fac mare lucru spre nimic. Am fost la wc ieri dimineata si de dimineata. Spuneti-mi, va rog frumos, daca stiti ce am si cum pot sa o rezolv
Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| giony54 a răspuns:

O gastrita pe fond nervos, mergi la medic si fa cateva analize nu astepta sa faci ulcer.

| IAmAnonim explică (pentru giony54):

Ai avut dreptate, am avut gastrita...

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Sper sa ma insel dar se pare ca ai inceput de ulcer la stomac, doar daca nu ai inghitit ceva : metal, ciob de sticla, piatra etc etc!
Poti ameleora durerea cu : tuica minim 40°sau otet -dar niciunul NU e sanatos, NU e indicat -cel mai indicat e mâncarea!
Te sfatuiesc sa te duci la medic cat mai rapid pana nu o sa fie prea tarziu... Bafta!

| dryft3r a răspuns:

Cred ca ai ulcer la stomac. Dar sper sa gresesc. straight face Du-te la un medic si vezi.