| EnergyForFun a întrebat:

Salutare TPU, de curand 2 3 zile ma doare stomacul, dar nu o durere mare etc, oleaca balonat ma doare dimineata cand ma trezesc pe la 8... in timpul zilei nu ma doare seara mai rar, eu unul dimineata la 8 ma trezesc
pe la 9 mananc
la 11 ies afara
de pranz nu mananc
si abia seara mananc, dar nu stiu poate am mancat ceva ce numi prieste sau... nu stiu am facut indigestie etc si nu vreau raspunsuri cu du-te la doctor, sunt dureri minore nu puternice
senzatie de balonare si oleaca durere, ca si cum as fi mancat prea mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Incearca Redigest

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Vezi sa nu ai inceput de gastrita!
Evita alimentatia bogata in condimente iuti si consumul de rosii!
Pentru moment evita consumul de alimente:
-prajite;
-insuficient mestecate;
-prea fierbinti sau prea reci;
-alterate.
Mai incearca sa ai anumite ore stabile la mancare, ai grija sa iei micul dejun corect, in fiecare dimineata, pranzul sa fie cat mai consistent, dar cu moderatie, iar la cina ceva usor.
Ai grija de tine si multa sanatate!
Te pup!

| DLeonard a răspuns:

Este foarte posibil sa ai gastrita.