| combina a întrebat:

Salutare la toată lumea! Din pacate trăiesc un coșmar si simt ca nu mai rezist situației! Acum un an de zile am fost la o prostituată si am facut ce am facut bineînțeles doar protejat! Faza este ca in urma cu o zi m-am epilat in zona pubiana si posibil sa fi avut câteva răni sau mai bine zis iritatii! Din momentul acela eu efectiv nu mai am liniște ca mai apoi să-mi apară tot felul de simptome,urticarie,raceli foarte dese,candidoza bucala,probleme de concentrare! Intrebarea mea inainte de a ma duce sa fac un test, sunt sanse sa fi infectat cu hiv? Sau este doar in capul meu pentru ca efectiv am facut o obsesie din asta! Vă mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Sekim a răspuns:

Iti faci griji aiurea parerea mea. Daca spui ca totul a fost protejat nu ai de ce sa iti faci griji. In plus, iritatiile sau ranile cum spui tu sunt normale si apar de obicei din cauza lamei de ras. Daca nu aluneca cum trebuie pe suprafata pielii poate taia si din pielea care inconjoara radacina firului de par. Unele persoane pot sa se irite din cauza materialelor hainelor spre exemplu, chilotii. Pot aparea cosuri in zona aia, rani, iritatii sau chiar bube ( produse de iritatii ). Daca tot vrei sa faci un test, du te si fa l, nu te mai ingrijora, nu ai nimic dar mai bine sa te convingi si sa iti invingi teama practic.

| combina explică (pentru Sekim):

Îți mulțumesc frumos! Nu mai pot de atâta stres, transpir noaptea, ma gandesc numai la asta si nu stiu ce sa mai fac, mi-e si rusine sa ma duc sa fac testul

| combina explică:

Imi mai poate răspunde cineva, va rog! Am nevoie de cateva păreri chiar dacă nu-și au rostul dar mă ajută