| adiTzaa19 a întrebat:

Salutare la toti! Am o problema mai intima big grin
Am nevoie de o crema pentru iritatiile la penis! Mai demult, am avut cateva contacte sexuale, 2-3 si m`am cam fortat cu toate ca nu aveam nici chef de asa ceva, dar. s`a intamplat.
Eu intotdeauna ma spal, in fiecare zi, cu sapun si apa rece, si de la un timp am vazut ca ma tot ustura un pic cand imi belesc penisul sa il spal. scuze ca ma exprim asa!
Ma ustura cand pun un pic de apa, si se face rosu. Am cateva pete mici de tot, putin rosi si alea si daca imi las penisul asa dupa ce ma spal sau oricand incepe sa se usuce si ma ustura.
E o stare enervanta, nu s`a mai intamplat asa ceva pana acum, am 17 ani, si va rog sa imi spuneti o crema buna sa imi iau de la farmacie ceva.
Sapt. viitoare am de gand sa merg sa fac niste analize de sange sa nu am Doamne fereste ceva straight face
Va multumesc daca ma puteti ajuta, iar cei care vreti sa faceti misto mai bine va abtineti, va rog eu mult... -_-

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este vorba de o infecţie/BTS...

NU te poţi trata aşa "după ureche", fără măcar să şti ce ai.

TREBUIE să mergi la medicul dermato-venerolog pentru diagnostic şi tratamentul adecvat!

Toate cele bune.

| Mihaela1964 a răspuns:

Pare ceva mai complicat care nu se trateaza cu crema.Nu e jenent deloc sa mergi la medic, in fond esti un baiat tanar, normal, care are viata sexuala.Mai jenant e sa stai asa si sa agravezi boala; posibil un BTS. Mergand la medic dai dovada de ca esti civilizat si ingrijit.Numai bine.happy

| AlexBpm a răspuns:

Cel mai bine mergi la un medic specialist si el iti va zice ce si cum sa ei. Din ce zici tu e posibil ca fata sa iti fi dat asa zisele "ciuperci"

| adiTzaa19 explică (pentru AlexBpm):

Ms de raspuns, dar nu vreau sa merg pe la doctori ca mi`e jena de asa ceva.
Eu cred ca mi-ar trece cu o crema buna ceva, nu stiu...

| AlexBpm a răspuns (pentru adiTzaa19):

Lasa jena! O crema luata fara sa stii exact ce ai nu ai cum sa ei pentru ca nu cred ca te va ajuta. Mergi la doctor el stiind ce trebuie sa faci. Poate nu e doar o problema simpla