| nicolai597 a întrebat:

Salutare prieteni)) happy ajutati-ma va rog! am nevoie de citeva sfaturi! as dori sa ma ingras intr-o luna cu vreo 10 kg! e posibil? si ce ar trebui sa fac? ajutati-ma va rog ((( FUNDITA happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ce vrei, sa te imbolnavesti de inima? Normal ar fi sa iei pana la 4 kg pe luna, cauta sa ai o dieta variata si sa faci sport, altfel ajungi sa-ti para rau.

| Helăăău a răspuns:

Sa te ingrasi? mm
pai cred ca ar trebui sa stai 24h pe zi in pat sa nu faci nimic, sa mananci intr-una numai produse care ingrasa (ciocolata,, etc )

P.S. de ce vrei sa te ingrasi laughing?!

| Daniela_8686 a răspuns:

Este posibil sa te ingrasi 10 kg daca ai o dieta echilibrata, fara exces de carne grasa, alimente prajite sau dulciuri. Acestea nu fac decat sa creasca procentul de grasime si sa consume din masa musculara (cu alte cuvinte pui grasime si pierzi mushi). Eu sunt Consultant Nutritionist si te pot ajuta in acest sens. In aceasta perioada ofer evaluari de sanatate gratuite celor care au in mod deosebit nevoie de ele. Poti beneficia de aceasta evaluare in care iti voi intocmi un program nutritional personalizat care va rezolva problemele tale. Metoda naturala este intotdeauna cea mai buna si cea mai sanatoasa. Pentru mai multe detalii ma poti contacta la adresa naito_stardust@yahoo.com si te voi ajuta cu cea mai mare placere. Astept raspunsul tau si sper ca ti-am fost de ajutorhappy

| Minalore a răspuns:

Sa nu faci sport si sa mananci multa carne cu grasimi(exemplu: carne de porc) si tot felul de alimente cu grasimi... Dar nu stiu daca e posibil intr-o luna sa te ingras 10kg.cel putin 5kg ar trebui sa reusesti...

| darielle a răspuns:

Mananca sanatos,de ex:salate,sarmale,mamaliga,o mancarica de cartofi,paste, sanwich-uri si o sa vezi ca o sa te ingrasi intr-o luna.Aaa si am uitat:sa mananci si iaurt, lapte etc.