| Den1597 a întrebat:

Salutare! Soția este însărcinată și trebuie sa nască in scurt timp. Medicii au găsit o - malformatie mezenter "double bubble" la copilaș. A mai trecut cineva pe aici? Știți dacă e nevoie de intervenție chirurgicală?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De ce nu intrebi direct de la medicii care au pus acest diagnostic?

| dullcat a răspuns:

Buna.Din pacate, in comunitatea de aici nu prea sunt active femeile care urmeaza sa devina mame.Cred ca ai mai multe sanse sa afli intreband pe grupurile dedicate de pe Facebook, de exemplu.

Multa sanatate si nastere usoara sotiei.

| melimili a răspuns:

Nici macar nu stim ce este aceasta malformatie.
Numai medicul iti poate spune daca este nevoie de operatie si mai ales cand trebuie facuta. Unele sunt urgente, altele au recomandarea sa se faca dupa cativa ani. Dar daca m inteles bine citind pe net ce e aceasta malformatie, operatia daca va fi necesara va fi urgenta. Vorbeste cu medicul cat de repede poti.