| Den1597 a întrebat:

Salutare, am nevoie de ajutor. In urma cu 2 luni sotia însărcinată, a descoperit ca băiețelul are o maltotrioză mezenter și trebuie intervenit chirurgical in primele zile. Săptămâna trecută a născut și am rugat medicul neonatolog sa verifice in mod special burtica, el spunându-ne ca nu are nimic, după ce a făcut 2 ecografi. Alaltăieri a fost externată, deși copilul vomita verde și avea dureri de burta. Ieri am foat de urgentă la alt spital de unde am aflat ca el are exact o malrotatie mezenter la care s-a intervenit chirurgical, așteptăm sa vedem rezultatul. Ce pot face in situația aceasta cu medicul neonatolog, este un caz malpraxis?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Dat in judecata, daca aveti situatia financiara pentru asta.

| Hyperion7 a răspuns:

Da,ar putea fi!
Deoarece, din experiența scrisă aici, denota lipsa de profesionalism din partea dansului.