| Gabriel2424 a întrebat:

Salutare, stiti cumva cum as putea scapa de matreata, am incercat samponul alpecin care este special pentru matreata si cateodata nu am, dar tot imi apare dupa cateva ore de la spalare, niste solutii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| gothicbat a răspuns:

Încearcă și soluții naturiste, zeamă de lămâie, oțet, miere.
Bea multă apă, hidratează-te suficient, dormi, nu te stresa etc.
Dacă nu, consultă un dermatolog.

| Gabriel2424 explică (pentru gothicbat):

Si cum se aplica mierea otetul?

| gothicbat a răspuns (pentru Gabriel2424):

Pur și simplu le aplici pe păr și le lași să acționeze vreo 2 ore, apoi clătești.

| Gabriel2424 explică (pentru gothicbat):

Pai stai, ma duc fac dus si dau cu otet si dupa 2 ore ma clatesc si ma spal cu samponul meu?

| gothicbat a răspuns (pentru Gabriel2424):

Iei puțin oțet, îl aplici pe părul uscat, masezi ușor scalpul, îl lași să acționeze, apoi te duci și te speli cu șampon.
Hai că nu e chiar atât de complicat laughing

| AddaIryna a răspuns:

Încearca otetul! Este un remediu bun! Eu am avut foarte multa matreata si acum nu mai am deloc!