| Katalinkata0 a întrebat:

Buna seara, am aproape 13 zile de când m-am tuns și ma ustura foarte rau capul de când m-am tuns, i am pus pe părinți sa se uite dacă am ceva pe scalp și nu am nimic *frizerul a apăsat foarte tare pe scalpul meu* deoarece aveam parul mare și cret acesta a folosit acel gratar din plastic și nu tăia foarte tare parul și trebuia apăsat iar de atunci ma doare și am doar un Cos la breton ieșit acum 5 zile, aveți idee de ce ma ustura? *o sa ma duc la dermatolog marți deoarece am programare atunci* dar ma gândeam ca poate știți sa ma ajutați sa numai stau stresat, mulțumesc dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Spală iar apoi un balsam.

| Celcestietot a răspuns:

Eu zic sa te duci la dermatolog.

| Nirvanaaa a răspuns:

Te ustura ca poate e pielea ta de fel mai sensibilă. Suntem foarte rezistenți ca ființe umane nu avem probleme de la un amărât de tuns. Nu ai de ce sa te sperii. Faptul ca te sperii (degeaba) te face sa ai aceste senzații de "pseudousturime" e pe fond nervos. Mergi la dermatolog sa te calmeze el.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este posibil sa nu ai nimic și sa fie pe baza psihologica, sau o forma de ipohondrie, anxietate.
Te doare ca te gândești mereu acolo, gândește-te la lucruri pozitive, la lucrurile în care erai tu cel mai fericit, la lucrurile ce te-ar putea face fericit, și o sa vezi ca dacă nu te vei mai gândi la acesta problema o sa fi ok.

Răspuns utilizator avertizat