| George_Ponta_1998 a întrebat:

Acum un an si cand faceam antrenament la fotbal am fost lovit de un coechipier cu talpa sub genunchiul de la piciorul drept.Am inceput sa tip si sa plang foarte tare si nu puteam sa mi-l misc.Am refuzat sa ma duc la spital ca am crezut ca era ceva minor(am mai avut accidentari care au fost la fel de dureroase dar nu am patit nimic).M-am dus direct acasa si am stat la pat 3 saptamani(nu am putut sa merg si sa fug normal timp de doua luni). Dupa un timp mi-am dat seama ca am laba piciorului deformata, este mai mica decat cea stanga si a luat alta forma. Acum nu mai am probleme merg normal, fug normal dar am probleme la incaltamine si altele.Intrebarea mea este daca pot sa imi refac piciorul cu un tratament sau ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Asta numai un ortoped iti poate spune cu exactitate,rau ai facut ca nu ai mers la medic de la bun inceput, probabil ca ai avut o deplasare si s-a solidificat asa si de aici deformarea, ti-ai cam facut-o singur, probabil ca acum trebuie operat sa fie aduse oasele la locul lor, pe viitor sa apelezi cu incredere la medici ca poti avea urmari mult mai grave

3 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

Osul a fost fracturat si sudat gresit. Cred ca e nevoie de interventia unui chirurg: osul trebuie rupt si asezat astfel incat sa se sudeze normal.
P.S. La 14 ani nu e frumos sa plangi tongue.

| xXSpikeXx a răspuns:

Nu stiu...Trebuia sa te duci atunci la doctor sa vezi ce ai...Du-te si tu la medicul de familie sa vezi pote el te va ajuta.

| George_Ponta_1998 explică:

Aveam 13 tongue