| andreii2 a întrebat:

M am lovit in urma cu o luna la piciorul drept.
http://img204.imageshack.us/img204/3608/dm03.jpg
Cam in zona incercuita dar la piciorul drept.Am sutat in talpa unui prieten foarte tare(la fotbal)
Am fost la medicul de familie dupa doua saptamani, mi-a dat voltaren emulgel, dar nu mi a trecut.
Sunt constient ca trebuia sa merg imediat dupa lovitura, dar am sperat ca imi trece.
Cand masez zona respectiva se simte ca un os, tendon deasupra celui gros.Se simte si la stangul dar mai putin.cand apas acolo ma doare.
Se mai poate face ceva? sau operatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sოﺁℓε ƒօг ოεε a răspuns:

Trebuie sa mergi la un medic ortoped iti face o radiografie si dupa aia vede ce e de facut

1 răspuns:
| Micheille a răspuns:

Hmm. dupa parerea mea .operatie.doar atata sansa ai... daca nu doresti sa stai in scaun cu rotile.pentru ca si eu am avut numai operatia sa-mi faca acolo m-a salvat dar era si sansa de a ramane in scaun dar am decis sa fac operatie