| SupMates a întrebat:

Am niște stări de somnolență excesive în ultima vreme...cum aș putea scăpa de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Catrice a răspuns:

Depinde din ce motiv ai aceste stări.
Dacă nu dormi suficient sau te culci la ore târziu, ar trebui sa te culci mai devreme și sa dormi mai mult.
Dacă nu e din acest motiv, atunci fie depui prea mult efort în ceea ce faci zilnic, fie ai vreo problema. De cele mai multe ori ficatul da stări de oboseala. În acest caz ar trebui să-ți faci niște analize și sa descoperi cauza.

1 răspuns:
| alex15ccc a răspuns:

Daca adormi in timpul zilei si dormi suficient s-ar putea sa suferi de narcolepsie.