| Kreisegger a întrebat:

Am o problema cand vine vorba de concentrare si uneori este foarte enervant si ma scoate din sarite ca nu pot fi atent chiar si la cele mai mici detalii, pur si simplu ma gandesc la altceva.

Ce as putea sa fac sa imi imbunatatesc concentrarea'?

Exercitii?
Carti?

etc

Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu te poți concentra la ceva ce nu te interesează.

| Kreisegger explică:

Of...ofofof, iar apar unu ca si tine care are nevoie de atentie sau pur si simplu trebuie sa isi mângâie singur orgoliul pentru ca nimeni nu o va face, esti genu de persoana trista care vrea sa faca pe durul sau pur si simplu este trist si suparat ca viata lui nu este asa cum o vrea el(vrei dar nu poti), lenes doar prin simplul tau raspuns am reusit sa te citesc fara macar sa te cunosc, esti putin si depresiv, si iti mai pierzi timpul pe site-rui de genu pentru ca altceva nu stii sa faci.

Ce bine a fost, am simtit nevoia sa iti spun asta

| VasileDumitrescu a răspuns:

Nu te poti concentra la ceva ce nu te intereseaza dupa cum spune si o persoana de aici si acest lucru tine de centrul de recompense al creierului!
Citeste mai mult aici : https://nootropiceromania.com/2020/01/21/modafinil-tratarea-adhd-si-add/