| CarmichaeL a întrebat:

Stiti cumva, sunete, melodii, cantece care imbunatatesc memoria sau puterea de concentrare... sau macar, idei pentru a le imbunatati? Nu de alta, dar am Luni examene, si am cam mult de invatat. CU concentrarea sunt praf, iar cu memoria stau bine, insa. pur si simplu nu prea cred ca voi invata 37 de file de caiet studentesc in 2 zile. CEva idei? Funda big grin

2 răspunsuri:
| marykate11 a răspuns:

Am auzit ca muzica lui Mozart ajuta.
Ai putea sa incerci sa rescri lectiile, astfel incat sa le memorezi.(cunosc persoane care fac asta, dar in cazul tau nu cred ca va merge, pentru ca ai destul de mult)
Dar cel mai importante e sa stingi calculator, televizor sau alte lucruri care te-ar putea distrage.