| patrolevery1 a întrebat:

am o problema, simt ca un curent in partea de jos a cavitatii bucale in zona a 2 masele si nu stiu daca ar fi o carie pentru ca eu am fost la dentist acum 3 luni dupa nenumarate interventii (mai multe carii) nu am avut dureri in viata mea de masea si acum nu pot sa inteleg, este foarte ciudat daca iau o gura de apa si tin in zona respectiva durerea dispare miraculos. Efectiv durerea este ca un curent de 6 ore ma tot doare abia am putut dormi...ma puteti ajuta va rog ce as putea sa fac ca sa alin durerea, poate sa fie din cauza gingiei? nu pare a fi inflamata dar daca dau cu putina ata dentara incepe sa curga sange nu inteleg absolut nimic va rog daca ma puteti ajuta, dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
0 răspunsuri: