| bogdan171995 a întrebat:

Am si eu o intrebare. Cum pot scapa de ejacularea precoce? As fi extrem de incantat daca m-ati putea ajuta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca nu esti activ sexual, nu poti sti. Insa mare atentie la excesul de pornografie, te poate duce la ejaculare precoce.

| Corina a răspuns:

Pana nu vei avea relatii sexuale cu o partenera, nu poti sti daca suferi de ejaculare precoce sau nu. Ceea ce ai descris tu, nu cred ca poate fi diagnosticata ca ejaculare precoce. Parerea mea este ca ar trebui sa mai astepti sa te maturizezi atat fizic, cat si din punct de vedere sexual, sa ai o partenera cu care sa intretii raporturi sexuale si abia atunci iti vei da seama daca intr-adevar suferi de ejaculare precoce. Pana atunci, te informez ca
optiunile terapeutice pentru ejacularea precoce sunt multiple si acestea includ:
- terapia sexuala
- terapia medicamentoasa
- psihoterapia.
In anumite situatii, pot fi utile combinatiile acestor terapii, dar doar dupa consultarea unui medic de specialitate.

| 23partyboy a răspuns:

Din moment ce nu ti-ai inceput viata sexuala nu ai de unde sa stii daca te vei confrunta sau nu cu aceasta problema, fiind adolescent este normal sa ai hiperexcitatii sexuale, ele sunt det de nivelul de hormoni sexuali din sange.si in fine, ejacularea intrevine prea rapid si pentru faptul ca tu controlezi intensitatea "frectiilor", ma rog iti schimbi tempoul sau mai faCI Scurte pauze

| DH01 a răspuns:

Fa o pauză, cum ti-au spus si cei de mai jos, daca nu ai inceput viaţa sexuală nu poti sti incă.

| Sexualitate a răspuns:

S-ar putea ca şi opiniile noastre să vă fie de folos:
http://imagique.wordpress.com/? s=ejaculare+precoce&submit=

| bogdan171995 explică:

Ceea ce vreau eu sa spune ca sunt virgin dar de fiecare data cand ma masturbez vizionand anumite filme, reusesc sa ajung la orgasm foarte repede. Daca ma masturbez in timp ce imi imaginez, ajung la orgasm mult mai greu. este posibil ca si atunci cand imi voi incepe viata sexuala sa aufar de ejaculare precoce? E asta vreun motiv sa ma panichez?

| lidiaR a răspuns:

Daca ti-ai inceput viata sexuala si inca suferi de ejaculare prematura, incearca solutia www.suifanoriginal.ro si cu siguranta vei multumit! Success!

| DoctorMarius a răspuns:

Http://downloadsafe.org/file/a59Ue4

Incearca metoda din linkul de mai sus. Este testata!
O zi buna!