| Nikel a întrebat:

Salutare TPU, am si eu o problema. Ma doare o masea, dar nu ma doare chiar maseaua, ma doare ceva in interiorul ei, si nu ma doare oricand. De exemplu daca stau pe loc nu ma doare, nu ma doare cand mananc sau cand o ating, ma doare doar daca sar sau imi misc capul mai tare, de parca se loveste ceva de peretii maselei din interior, ceva sensibil. Vreo idee cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| florinflorescu a răspuns:

Da, cred ca e nervul, el e sensibil la cald/rece, la atingere. poate maseaua e ok, dar poti avea o carie care incepe din interior, asa cel mai bine consulti un dentist. succes.