| Ptk98 a întrebat:

Cat m-ar costa sa imi pun aparat dentar aproape invizibil, cat timp se poarta acesta si cat m-ar costa consultatiile lunare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| blueangel99 a răspuns:

Pai aparatul ala aproape invizibil e facut din ceramica si mi se pare ca e mai scump decat aparatul normal. Pretul difera de la o clinica la alta, insa de unde am eu aparat, cele normale costa 4000 euro iar cele din ceramica 4500.
Cat se poarta? Depinde de ce fel de problema ai. Desi, in mod normal se poarta 1 an jumate - 2 ani.
Consultatiile lunare sunt cam intre 50 -100 de lei, pot ajunge si la 150 de lei daca se intampla ceva cu aparatul tau (de exemplu, daca se dezlipeste un braket de pe dinte si trebuie lipit la loc).

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Numai la cabinet poți știi exact ce apart îți este recomandat, costul său cât și consultațiile, durată, etc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Intreaba la un cabinet cel mai bine.
Te pup!