| kelo0oWy a întrebat:

De ceva timp am o problema cred ca la maxilar. Cand mestec ceva mai tare mi se misca brusc asa din partea dreapta de undeva. si astazi nu stiu cum am facut de mi se bloca ceva.un os nu stiu cam desupra mandibulei in partea dreapta cand deschideam gura. Parca ar fi sarit ceva putin mai sus de mandibula si se blocheaza uneori cand deschid gura larg sau cand incerc sa ma "stramb" (pentru a vedea unde se blocheaza).
Va rog spuneti-mi de la ce este si de ce mi s-a intamplat. Mi-a zis tata ca mai stie un copil de vreo 16 ani (de varsta mea) care are aceeasi problema uneori. Va rog spuneti-mi daca ati patit si cum ati rezolvat, sau daca va pricepeti in domeniu. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 49Days a răspuns:

Eu am fost la spital cu problema asta. Mi se blocase destul de rau.Dar au reusit (fara sa ma trimita la Bucuresti).La mine e o problema mai...cum sa zic (ar fi fost oarecum de asteptat daca[,] cascam mai tare deoarece am cazut din leagan(mare de fier)cand eram mai mica si am vreo 5-6 copci la barba. Poveste lunga...dar deh.
Acum la tine poate fi si de la calciu zic...mai documenteaza-te sau du-te la medicul de familie ca de glumit nu e.

| kelo0oWy explică (pentru 49Days):

Eu nu tin minte sa fi cazut sau ceva, probabil o fi din lipsa de calciu. M-a durut inima acum vreo doua zile si am luat o pastila de calciu si m-am linistit. Deci->aveam lipsa de calciu. sa fie acelasi lucru si acum?

| 49Days a răspuns (pentru kelo0oWy):

Nu sunt doctorhee hee Nu stiu ce sa zic la mine a fost si asta (nu mancasem de vreo 2 zile)si na cum am cascat, cum am ras si avand oarecum probleme hopa