| Andreiusss a întrebat:

De o luna si ceva imi e infundat nasul. M-am dat cu spray de nas dar nu m-a ajutat deloc. Pot respira ok pe nas dar simt ca nu primesc suficient aer si pentru o secunda simt ca ma sufoc. M-ati ajuta foarte mult daca ati putea sa imi raspundeti la intrebare deoarece nu am gasit nimic pe net legat de aceasta problema. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| gongsterbeep a răspuns:

Nu vreau sa te sperii, dar dificultatea de respiratie este unul dintre simptomele coronavirusului. Ar trebui sa suni la 112 si sa spui. Nu sta asa!

| Andreiusss explică (pentru gongsterbeep):

Faza e ca problema asta e de mult timp. De vreo 2 luni cand coronavirus nu era in Europa. Aproape nici macar in China

| gongsterbeep a răspuns (pentru Andreiusss):

Poate ai o problema la plamani. I-a legatura cu un pneumolog. Fa-ti o programare luni.