| Katalinn a întrebat:

Deci Am 15 ani 1, 73, si 53kg sunt cam slabut si vreau sa ma apuc de sala cu gandul ca poatae m-as mai dezvolta in musculatura, ce sfaturi imi dati? Funda!; x

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AliceIDK a răspuns:

OK! Du-te la sala. Mananca un pic mai mult. La 15 ani trebuie sa ai vreo58-60 de kg. Fructele si carnea sunt numa' bune!

| BlueR a răspuns:

La inceput, o luna doua e bine sa mergi cu cineva care a mai fost.
Daca nu ai pe nimeni, intreaba de baietii de la sala care ii vezi mai ''mari'' cum se face. Pentru ca singur te inveti greu sa faci corect.
Nu ai nevoie de steroizi, esti in crestere.
Dupa antrenament e indicat sa mananci bine, si sa te odihnesti.
Daca te apuci, tinete. nu fa intreruperi.
Eu merg la sala 6 zile din 7, o zi pe saptamana e destul.
In primele zile o sa ai probabil febra musculara, febra trece facand exercitii, nu te opri din antrenament.
Ma doare mana, bafta! ^^