| SpigiBb a întrebat:

As dor sa ma apuc de saptamana asta de sala ca sunt putin cam slabut si as dori ca pana la vara sa se vada ceva pe mine! problema mea este cum sa fac asta sa ma ajutati cu niste sfaturi etc! si nu vreau sfaturi de genu' ia proteine etc... o sa fac natural tot.Va rog care stie

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde ce parte a corpului vrei sa lucrezi, eu iti sugerez sa incepi cu abdomenul apoi cu bratele si in cele din urma pieptul iti recomand sa bei zer de lapte chiar daca e acru e foarte eficient de aceea majoritatea proteinelor folosesc extract din zer.
Un sfat: mai lasa metinu iesi din casa si fa miscarelaughing.
Daca ai nelamuriri si mai vrei cateva sfaturi da'mi add:cosmin_czm

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. In primul rand du-te la sala luni,marti,joi, vineri, miercuri fa pauza. In al doilea rand antreneazati doua grupe de muschi in aceeasi zi (de ex biceps piept sau biceps triceps sau triceps spate.)
Eu ma antrenez dupa urmatorul program:
Luni-biceps, piept
Marti-spate triceps
Miercuri pauza
Joi-Piept umeri
Vineri-picioare
Poti sa il schimbi dupa cum vrei. Fiindca esti la inceput fa doua exercitii a cate patru serii la fiecare grupa de muschi. Fale is sistem piramidal adica la prima serie fa 14 repetari mai aduga greutati si a doua serie mai fa 12 apoi 10 apoi 8 sau 7 repetari. Intre serii faci pauza 1 minut. Dupa ultima serie faci descarcare adica dupa ce ai terminat seria a patra fa cu cate greui ai facut la prima serie cate repetari merg (fara pauza). Nu stiu dupa cat timp fa trei, mai intreaba pe la sala. Ca sa faci pentru masa fa exercitiile de baza(nu stiu cum e sala la care mergi asa ca nu stiu care sa-ti zic).
Exercitiile corecte sunt incet si pana jos, dupa fiecare serie(poate in afara de prima) trebuie sa simti ceva. A doua z trebuie sa ai febra musculara la grupa de muschi antrenata ca antrenamentu sa fie bun.
Un al doilea factor e alimentatia adica mananca mult si in specia alimenta bogate in proteine. Daca esti slabut cum spui cam ti-ar trebui niste suplimente ca sa cresti mai repede.
Te-as sfatui sa iti ei un antrenor in prima luna sau macar intreaba pe cineva calificat.
P.S. Cand o sa devii mare si puternic sa nu te bati cu nimeni.

| gede a răspuns:

Sa stii ca proteinele nu sunt periculoase, oricum daca vrei sa faci natural, atunci pune-te la o cura de ingrasaretongue

| GoaGle a răspuns:

Sal... bai eu te cred ca vrei sa faci totul natural da o mica proteina luata de la farmacie nu strica daca zici ca vrei sa se vada cv pana in vara sfatul meu este sa iei putin acolo sa pui cv daca tot faci