| anonim_4396 a întrebat:

Din vara vreau sa ma apuc de inot. Daca o sa merg aproape zilnic cate 3-4 ore de inot( o zi antrenament una pauza)si voi avea un regim alimentar bogat in proteine imi voi dezvolta musculatura in aproximativ 3 luni? P.s Sunt slabut am 1.90' si vreo 68-69 kg.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Cam mult 3-4 ore, mai bine legi ceva greu de tine si faci mai putin.

Pana vara viitoare dezvolti ceva (come on, asta cu 3 luni = o mare aberatie, pentru muschi trebuie minim 1 an. Ideal ar fi 3-4 ani ).

| Hitback a răspuns (pentru Cosmin86):

Ce as putea sa fac mai greu la inot?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Hitback):

Sa iei o centura de polo pe care prinzi greutati... in principiu nu porea ai ce, mai bine faci si altceva ( gen sala ) in paralel

5 răspunsuri:
| florynmondialul a răspuns:

Da! in 3 luni o sa se vada ceva pe tine dar alimentatia e baza! cat mai multe proteine!

| jamal000 a răspuns:

Da iti poti dezvolta musculatura, insa trebuie sa pui accentul pe consumul proteine, pentru ca esti tare slabut pentru inaltimea avuta.

| Hitback a răspuns (pentru jamal000):

Pai nu o sa cumpar suplimente. o sa iau proteine din alimente.