| WizzArd3344 a întrebat:

Salutare TPU! Efectiv de vreo 2 zile nu mai ma simt eu. Parca ma uit la mine si simt ca nu mai sunt eu + parca traiesc intr-un vis. Totul a inceput intr-o seara, cand sa ma pun in pat (totul era stins, doar o luminita) Efectiv simteam ca tineam ca mi se inchid ochii chiar daca eu ii aveam deschisi. Simteam asa ca plutesc si m-am speriat extrem de tare, am aprins becul in camera si ma uitam in pat cum ar veni sa vad daca sunt acolo sau nu. Nu inteleg ce ar putea fi. Am citit pe internet ceva despre depersonalizare, derealizare. Ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Ce ai luat ca vrem si noi.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Câți ani ai?
Consumi/ ai consumat substanțe de orice natura (halucinogene, recreative etc)?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca e pe fond anxios. Tratezi bine anxietatea scapi și de derealizare și de depersonalizare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau poate fi de la droguri.

| outsidethebox a răspuns:

Oboseala cronica? Dieta cetonica?