| baiatulxboyx a întrebat:

Fac sala de o luna si ceva pentru cresterea in masa musculara. Eu sunt destul de slab : 65 kg cu 1, 83 m - 1, 85m. Problema e ca pe burta nu stiu ce am, nu pare a fi grasime, insa e cam mare, cred ca am facut distensie abdominala de la mancatul prea mult. In sus sunt prea slab, cand ridic mainile mi se vad oasele de la piept... Arat aiurea, cu burta mare si cu pieptu slab. Ce as putea face ca sa imi revin deoarece am 15 ani, si fac doar de o luna, nu cred ca e prea tarziu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca faci rahitism. Poate nu te expui suficient la soare si poate mananci prea multe proteine fara a echilibra dieta cu suficiente vitamine din fructe si legume.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Iei cumva hormoni de crestere sau steroizi?

| baiatulxboyx explică:

Brigaela, stau mai toata ziua afara laughing, m-a si luat soarele pe maini gat etc. Legume si fructe mananc prea multe laughing cam 3-4 tipuri de fructe pe zi la mese diferite. Legume tot timpul, la fiecare masa.

| baiatulxboyx explică:

Nu iau hormoni de crestere si nici steroizi, cateodata dupa sala imi iau un baton cu 19 proteine thinking

| UnAnonimCelebru a răspuns:

Salut! Deci ce anume vrei tu? ca nu inteleg...
Daca dupa o luna si ceva astepti rezultate ...no way
Rezultatele apar in timp dar nu intr un timp asa de scurt! n am auzit pe nimeni sa castige masa musculara intr-o luna de zile...ea se castiga in timp!
Cat despre burta nu stiu csz... poate ca din cauza ca mancai mult prea aiurea fastfood si alte porcarii.
Incearca sa aleergi si sa faci abdomene eventual...