| TeoTudor a întrebat:

In urma cu o saptamana am calcat stramb la fotbal, si m-am ales cu o entorsa. Primele 3-4 zile am tinut gheata si umflatura efectiv disparuse si am facut greseala de a ma reapuca de antrenamente si alergat iar la 2 zile dupa asta am observat ca o vanataie de culoare albastra/mova mi-a aparut si imediat nu am mai putut da din nou in picior, nu am mai putut calca. Astazi e a 3-a zi, in care incerc sa ma recuperez. Am pus pana si varza, comprese mereu si pot sa merg/ sa ies seara cateva ore dar imi simt piciorul obosit si vanataia inca nu dispare. umflatura totusi da. Credeti ca ar fi cazul sa fac o vizita unui doctor sau sa continui asa si in cele din urma poate, sa imi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Niciodata nu strica o vizita le medic. Oricum ai nevoie de repaos, fasa elastica, gheata, diclofenac

| sierra1 a răspuns:

Categoric da. Nu vrei să agravez problema pe care deja o ai