| baiatulxboyx a întrebat:

Salutare TPU, pai am terminat dieta... de la 90 de kg, la 70 in aproximativ un an, phewww...Problema e urmatoarea, m-am obisnuit asa, cu dieta, dieta mea constand in : fara dulciuri, fara sucuri, fara paine alba, fara fastfood si fara alte chestii nesanatoase.Cum sa scap? A devenit o obsesie, mereu imi controlez greutatea, mereu calculez nr de calorii consumate, mereu mereu mereu X(, iar daca nu o fac, nu sunt linistit.Eu ar trebui sa consum 2600 de kcal pe zi, iar eu consum cam 2000, uneori si mai putin, iar daca consum peste 2000 am impresia ca o sa ma ingras, de asemenea, daca mananc dulciuri sau beau un pahar de cola, ma mustra constiinta. Aveti ceva solutii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Bravo.Ai avut vointa.Pai eu zic sa incepi treptat cu putin dulce cu un pahar de cola si o sa iti obisnuiesti din nou corpul cu vechiul stil de viata.

| baiatulxboyx explică:

Rosalinda, daca continui asta, o sa slabesc mai mult...

| Rosalinda_7768 a răspuns:

Pai eu cred ca e bine ceea ce faci. Asa am facut si eu am tinut cura apoi m-am lasat de ea si dupa m-am ingrasat iar insa mai mult. Eu iti sugerez sa nu te lasi de ea. PooooooP