| Mericus a întrebat:

Pe mama o doare foarte tare capul in partea dreapta si a vomitat de 3 ori pana acum.Ce pot face ca sa nu o mai doara capul fara medicamente? Ea are probleme si cu fierea dar de data asta nu a mancat nimic prajit ca sa ii provoace dureri de cap si voma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Nu poti stii ce a cauzat durerea de cap, poate fi o tensiune mare/o criza de bila.
Ar fi indicat sa anunti salvarea, iar daca starea ei ii permite sa se deplaseze, ar fi bine sa se prezinte la medicul de familie, daca nu, suna la 112!
Fa-i un ceai de tei/de menta/lamaie ce ai tu prin casa.
Daca stareamamei este grava, serviciul de urgenta este cel mai indicat!
Sanatate multa maicuti talehappy

| darrio2007 a răspuns:

Nu numai prajeala face rau la fiere.Carnea de porc, ouale, grasimile.Vezi ce a mancat. Sfatul meu este sa mergi cu ea la un medic.

| cristimihailov a răspuns:

Mergi la doctor sau chemi salvarea.

| AnaRadu a răspuns:

Hei. Cred ca cel mai bine ar fi sa o convingi sa mearga la doctor pentru a vedea ce este in neregula. Nu este bine sa stea asa.

| jmekerashu a răspuns:

Trebuie de urgentă să suni la 112!

| anoonym a răspuns:

Eu i-as recomanda un ceai de tei care este la fel ca o perfuzie. Poate sa mai incerce si compresa cu spirt sau apa.Sa doarma mult si sa nu mai fie stresata.
In legatura cu fierea, exista ceai biliar. Sa sa faca bine, v-am pupat

| Mericus explică:

Ok multumesc

| Sweetgirl2004 a răspuns:

Hey!
Daca o doare ceafa, i.ai tensiunea. Bunica mea asa a patit dar nu a varsat! Sper sa te ajut!
Sanatate