| kild a întrebat:

Salutare TPU si bine v-am gasit. Am niste bube mari ca niste basici dar sunt mai dure si nu au nimic in interior si ma dor foarte tare. Eu sunt la Atletism si aceste bube imi apar in talpa si eu cred ca e de la praf, dar caut si un anumit medicament si o denumire mai exacta. Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Noi nu i ti pute m recomanda vreun medicament, deoarece nu stim exact ce tip de medicament ti s ar potrivi, cel m ai bine mergi la un ortoped si in urma unei consultatii care este gratuită daca ai trimitere de la medicul de familie, i ti pune diagnostic si i ti da un tratament adecvat problemei tale, spune ne te rog, de cit timp te confrunti cu aceste probleme, ce virstă ai esti fată sau băiat, scuze daca te am deranjat cu intrebarea, m ai poti incerca pe plan local sa te dai cu creme, incepind de la lioton gel pină la cremele speciale pentr u bătături sau băsici, dar si aici doar farmacista stie ce anume i ti face bine. Multă sănătate, si te asteptă m cu detalii. Baftă.

4 răspunsuri:
| ivanhoe a răspuns:

Poate ca profesorul tau de atletism iti poate da un sfat. Asta in cazul in care nu vrei sa mergi la un medic. Nu cred ca e din cauza sportului pe care il practici.

| snAkye a răspuns:

Saliva de pisici este raspunsul, daca ai o pisica pune-o sa te scuipe, daca nu ai psisica du-te la vecina si scuipa-i tu pisica

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru snAkye):

Doar de bătaie de joc sunte ti buni?

| snAkye a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Sincer sa fiu nu, dar este asa amuzant cand vezi chestii din astea. stii, se spune ca MAMA este una dintre cele mai bune asistente in viata asa ca intreab`owinking