| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU sper ca ma puteti ajuta cat mai repede!
Sunt in clasa a IX-a si am luat 3 la un test de informatica.Pur si simplu nu am inteles!
La test scrisesem tot fara probleme si eram sigur ca voi lua peste 7
Acum va trebuii sa dau un test si la chimie si matematica.Problema e ca testul ma descurajat foarte mult avand in vedere ca acum am presimtirea ca o sa se intample la fel ca la informatica:voi scrie tot si cand primesc testul iau 3
AJUTOR

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Asta e o nota proasta e o nota proasta oricine mai i-a si note bune si rele, la fel am patit si eu la fizica, dar ma voi stradui ca urmatoarea nota sa fie mult mai buna.
Asa trebuie sa faci si tu, nu-ti pierde increderea in tine doar pentru o nota proasta da-o incolo vor mai fi si altele, si din ce in ce mai bune sa speram smug.
Good luck! :*

| Caro34 a răspuns:

La AJUTOR ti se raspunde cu un ajutor! De ce nu ai incredere in tine? Esti sigur ca va fi numai un 3 in toata viata ta? Toti aveam oarecum cativa de 3 la chestiunile importante ale vietii! Capul sus si lupta; lupta-i pentru tine, pentru viitorul tau! Apoi, daca ai luat o nota mica, te dai batut? Invata tot ce trebuie si vei lua note bune; stiu sigur asta fiindca tu esti un tip inteligent, insa putin neglijent si neatent! Poti fi cel mai bun - nu uita ca Einstein avea note mici la scoala si totusi lui ii datoram multe, deci si tu poti! Nu-ti trebuie numai 10 si 9 este bun! Apoi nu toti profii sunt ca profa / proful de info! Mult noroc!

| ana5 a răspuns:

Incearca sa nu mai gandesti asa, daca inveti o sa iei o nota buna...o sa-ti indrepti tu nota de informatica big grin

| Woman2Womanro a răspuns:

Tot ceea ce poti sa faci este sa inveti mai mult. Daca vei lua si alte note proaste, asta e. Se mai intampla, insa trebuie sa te tii de scoala si sa fii mai silitor. Ai grija si la ortografie, pentru ca poti sa faci o impresie proasta si sa ti se scada nota si pentru asta. Chiar si in aceasta intrebare ai cateva greseli nepermise: trebuii, ma descurajat. Cine invata cat trebuie, nu primeste nota 3, iti garantez asta.