| Ionutttxl a întrebat:

Salutare TPU, sunt fumator de ceva timp, si am intampinat o problemă. De cand m-am apucat de fumat, am fumat numai marlboro 7 si cateodata sobranie negru. Recent am inceput sa nu mai simt taria aia din tigari (marlboro7), cum intra in piept dupa fiecare puff. Dimineata la prima tigara, o simt foarte bine e totul ok. Pe parcursul zilei cand mai aprind, ma simt ca si cum as trage dintr o tigara electronica fara nicotina. Ma gandesc sa schimb tigarile, dar am auzit faptul ca o sa incep da tusesc din cauza schimbării. Care ar fi cauza pentru care se intampla sa nu mai simt tigarile? M am obisnuit cu tigarile respective sau pur si simplu tolerez deja foarte bine cantitatea de nicotina din tigarile pe care le fumez acum? Si daca ar fi sa schimb tigarile, ceva recomandari? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Yoggy a răspuns:

Sincer, tu faci ce vrei, dar iti zic ca te-ar ajuta mult mai mult sa le lasi, dai bani degeaba, ca sa te imbolnavesti... acum cum crezi tu, dar o sa iti distruga viata in timp. Si tata a fumat 33 de ani si am facut un calcul, 31 de mii de euro s-au dus acolo...

| Ionutttxl explică (pentru Yoggy):

Nu vreau sa fiu arogant sau ceva dar sincer banii nu sunt o problema. Pur si simplu sunt nedumerit de ce se intampla cu feeling ul ala. Oricum, Multumesc

| Yoggy a răspuns (pentru Ionutttxl):

Aha, ok, eu am incercat sa te ajut