| cruceLaGatDunhillLaBot a întrebat:

Salut, de ce tigarile americanilor sunt mai tari decat tigarile europenilor? Un marlboro rosu american are 1.2 mg nicotina per tigareta pe cand unul european are doar 0.8 mg, o fi vreo regulatie care incurajeaza europenii sa se lase de fumat, limitand cantitatea de nicotina in tigari?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil din cauze legislației europene care are standarde mai înalte de sănătate decât americanii

| gabicoo a răspuns:

Treci pe Jin Lin aduse de la ucraineni.
Nu stiu daca moldovenii mai fabrica Doina sau Fluieras ca si alea erau destul de tari.

| cruceLaGatDunhillLaBot explică (pentru gabicoo):

Ohoo, Jin Ling peninsula vibes boschetareala vibes, cand aveam 13 ani rupeam tigarile Monte Carlo rosii care erau tari ale dracului, culmea erau si foarte bune pentru 7 lei.

| gabicoo a răspuns:

Scopul e: nu sa te lasi de fumat ci sa cumperi mai mult.
De sanatatea ta ii doare in cot.

Răspuns utilizator avertizat