| Aurel11 a întrebat:

Sunt nou pe TPU.Am o catelusa Pitbull de culoarea Tigrat, in varsta de 3 luni.Am cumparat-o cand avea 1 lună si jumatate,si de atunci avea o problema la picioarele din față.Le ține indoite in fata,iar cand sta in pozitia sezut,pe langa faptul ca le tine indoite, ii si tremura.Am fost la veterinar, si mi-a zis ca are lipsa de calciu.A urmat un tratament de la 2 luni cu niste tablete de calciu(nu stiu cum se numesc), dar nu si-a revenit.Rugamintea mea e sa imi spuneti daca e bine sa ii mai dau calciu.As vrea si niste sfaturi in legatura cu alimentatia, ce e bine si ce nu..Si in legatura cu miscarea si cum sa fac sa ii treaca in maxim 1 luna..Va multumesc mult..Va rog ajutati-ma din suflet.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Pai cel mai binne este sa intrebi veterinarul daca sa opresti tratamentul sau nu, eu cred ca nu mai trebuie odata ce s-a pus pe picioare.

| Aurel11 explică (pentru vocea):

L-am intrebat si a zis sa continuui cu tratamentul, a spus ca are lipsa de calciu si de la 2 luni a urmat un tratament de calciu si nici acum nu si-a revenit si a împlini 3 luni...Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| yulian7u8 a răspuns:

Salut Aurel inainte sa iei catelusa pe langa ca avea picioarele indoite avea vure de vanatai ceva

| Aurel11 explică (pentru yulian7u8):

Nu,nu avea absolut nimic cand am luat-o...Doar dupa ce a venit veterinarul sa ii facă vaccinul dupa ceva timp a inceput sa tina picioarele din fata usor îndoite, dupa a venit veterinarul sa ii facă al doilea vaccin si i-am spus ca a inceput sa tina picioarele din fata îndoite si a spus ca e lipsă de calciu, si a urmat un tratament cu calciu de la 2 luni si nici acum nu si-a revenit.

| Aurel11 explică (pentru yulian7u8):

Nu,nu avea absolut nimic...