| nok3110c a întrebat:

Salutare TpU! Sunt racit si am temperatura si problema este ca vreau sa alerg ca sa-mi treaca dar nu stiu daca se poate. Parearea voastra va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cryshhtian a răspuns:

Zdrobeste cinci căţei de usturoi, amesteca-i cu aproximativ zece linguriţe de miere de albine.Ia câte o linguriţă din jumătate în jumătate de oră. Este bine sa stai în pat când eşti răcit, însă nu e bine să stai numai în pat. Nu evita să te mişti, sa iei aer şi sa ai activitate.

2 răspunsuri:
| olivikkka a răspuns:

In nici un caz, o sa iti faci si mai rau, incearca ceaiuri cu lamie si cere ceva de la farmacie, succes

| GymmyCool a răspuns:

Sa alergi?laughing nu cred eu zic sa stai in casa la caldura si sa bei ceai e cel mai bine big grin