| PrinceGumball a întrebat:

Salutare TPU, totul a inceput cu niste frisoane intr-o noapte, iar dimineata cand m-am trezit am avut febra (nu stiu cat, nu m-am verificat doar am luat niste pastile). In ziua aceea nu am mai mers la scoala deoarece ba aveam febra, ba nu mai aveam nimic si tot asa.A doua zi am fost la scoala deoarece nu am mai avut nimic, nici l-a scoala nu aveam nimic, doar ca nu prea imi era pofta de mancare. Am cautat pe net aceste simptome si m-au dus la apendicita. Singura problema este ca nu ma doare abdomenul si nici celebra durere din partea dreapta nu o am.Tin sa mentionez ca nu am nici dureri in gat. Cel mai bun raspuns care ma poate lamuri va primi funda

Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Trebuie sa mergi la medic la control, cu trimitere de la medicul de familie. Simptomele apendicitei se pot manifesta in multe feluri si pot aparea si disparea oricand.
Apropo de durerea de burta -aceasta nu trebuie neaparat sa apara in partea dreapta; ea poate sa apara si aproape de stern.
Mergi la medic, ca poate nici sa nu fie apendicita, ci poate vreun virus de raceala sau gripa.

4 răspunsuri:
| ALGator a răspuns:

Singura problema e ca se pare că nu ai nimic.
E bine ca te uiți pe net dar nu lua "pastile" singur.
Măsoară febra ca să poți sti dacă ai.

| Emmy125 a răspuns:

Frisoane aveai probabil pentru ca incepe sa vina iarna si se face frig.
Febra de unde stii ca aveai daca nici nu ai verificat-o?
De acord cu ALGator. Nu ai nimic! Vezi-ti de treaba si nu mai cauta boli care nu sunt... Daca mergi la medic el sigur gaseste ceva. Sfatul meu: bea un ceai cald!

| PrinceGumball explică (pentru Emmy125):

Pai stiu ca aveam febra ca a venit mama la mine si m-a verificat, nu e greu sa iti dai seama cand cineva are febra peste 38.

| PrinceGumball explică (pentru PrinceGumball):

Cand am zis nu m-am verificat, ma refeream ca nu mi-am luat si temperatura, scuze.