| Ana669 a întrebat:

Salutare tuturor!
Am nevoie de un sfat de la o persoană care poate a trecut prin ceva asemănător, sau care are careva cunoștințe
Anul acesta am avut doar 4 menstruații :
În februarie, după 48 de zile, 7 zile
În aprilie, după 68 de zile, 17 zile, da 17 zile am avut menstruație
În iunie, după 57 de zile, a durat 7 zile
În iulie, după 24 de zile, a durat 4 zile de pe data de 2 iulie, până pe 6 iulie
De pe data de 20 iulie experimentez următoarele simptome:
Urinare frecventă, stări de greață în fiecare zi, vomă de 2-3 ori pe săptămână, crampe ca la menstruație și dureri de sâni, pe lângă asta am o stare ușor febrilă cu febră 37-32, 3 valoarea maximă
Mi-am făcut 12 teste de sarcină în această perioadă de timp, pe 26 iulie un test a fost slab pozitiv și după alte câteva negative
Pe data de 17 august iarăși un test a fost slab pozitiv, și în aceași zi, un test clearblue a fost negativ
Liniile se pot vedea și acum pe test, le-am făcut corect și au apărut în primele minute după instrucțiuni
Am încercat teste de mărci diferite, chiar și clearblue de 2 tipuri, și încă câteva teste mai scumpe
Eu nu mai pot înțelege dacă sunt sau nu însărcinată, dar simptomele persistă și burta îmi crește, 10 teste negative și 2 pozitive...
Mă fac să intru în depresie, și abia în octombrie ajung în țară la un medic
Aș avea nevoie de o părere
Se poate întâmpla ca sarcină să nu fie descoperită printr-un test de sarcină, sau credeți că am vreo afecțiune?
Cu un an în urmă înainte să plec în străinătate, am fost la ginecolog și toate investigațiile au fost bune, ca și întotdeauna
Dar de când sunt aici, parcă sunt aproape de menopauza deși am doar 21 de ani, și menstruație de 9 ani
Vă mulțumesc, și sper că voi primi un răspuns...
Eu personal,nu mai știu ce să cred, mai ales când văd cum îmi crește burta, deși mănânc puțin și sănătos ca în mod normal

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| umbrax a răspuns:

Totusi din curiozitate si sper sa nu o iei in nume de rau. Ai zis ca esti plecata in străinătate. Nu ai posibilitatea sa te duci acolo la un medic ca sa ti poti face niste analize? Acum exista tot felul de posibilități. De la sarcina nedescoperita pana la afectiune care provoc simptome similare...De stiut nu as stii ce sa ti zic, decat un sfat sa te duci la doctor, chiar daca esti in strainatate, cred ca ai avea posibilitatea. Iar cei care vor raspunde dupa mine, vor veni cu diferite pareri, de la sarcina care nu a fost descoperita de teste, pana la posibilitatea unui simtom similar ca sarcina, de exemplu, chisturi ovariene, ori sa-ti dea un răspuns in bataie de joc si facand tot felul de glume. Tu incearca sa fii tare