| GhostSura a întrebat:

Salutare tuturor, am o problemă cam gravă la mâini. degetele mele sunt cam strâmbe și aș vrea să știu și eu dacă există o metodă ceva să le îndreptuiesc acasă adică fără să mă duc la doctor sau să folosesc anumite chestii de care mi-e frică.
Aștept un răspuns!big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Ciocanu si nicovala. Hai sa fim seriosi, unii au degetele mai strambe altii mai drepte, daca nu ai dureri sau dificultati in a-ti desfasura treburile zilnice nu vad unde e problema, frumusetea nu sta in... degete laughing.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la ortopedie.
Neapărat.

Nu ai ce face acasă.
Decât sa îți faci mult rău singur.

| Krack_Jonny_1986 a răspuns:

Am raspunsul ideal pentru tine, stii cum se indoaie o sarma? este exact acelasi lucru.
Iti pui degetul stramb cu partea mai curbata in sus si dai cu ciocanul pana se intreapta.
Faca faci ce ti-am zis se pot intampla 2 lucruri.
Sa ramai fara degetul respectiv sau sa fie adevarat ce am zis.
Succes