| Gabriel2010 a întrebat:

Salutare tuturor! As dori sa aflu daca cineva cunoaste o metoda sigura si eficienta prin care pot scapa de alunite. Eventual am citit pe acest site http://www.scapa-de-negi-alunite.eu/ ca exista o modalitate destul de simpla, si m-ar tenta sa o incerc, a mai incercat cineva asta sau stie o alta modalitate pe care a experimentat'o?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Si eu am intrebat; sigur au fost persoane care au primit "manualul minune"; eu cand iau o teapa o cam dau aici, pentru ca urasc teparii si doresc pe cat se poate sa fie preveniti alti nestiutori impotriva lor. Pana la urma o sa se afle si cu rahatul asta. N-am comandat pentru ca banuiesc ca e vorba de o combinatie naturista (gen usturoi cu aspirina) si care poate fi periculoasa pentru alunitele cu risc de malignizare, chiar daca s-ar mai "sterge" cateva din cele nepericuloase. Daca incerci poate dai pe site, sau un mesaj privat. Eu n-am de gand, pentru ca am luat prea multe tepe pana acum si m-am lecuit.

| stejara2 a răspuns:

Un timp mi-am dorit si eu asta, am o alunita care ma deranjeaza, aflandu-se pe linia de bretea, deci nu pot purta orice maieu, sutien, dar nu risc, caci este o operatie foarte delicata si trebuie facuta de un specialist, poti face cancer de piele daca nu sunt extirpate corect!