| AnnnaMarrria a întrebat:

Salutare tuturor. Este normal ca un ciclu menstrual sa tina doar doua zile? a 3-a fiind pe terminate? Mi-a venit pe data de 9 mai,o culoare roz deschis, aproape alb.Nu a mai curs deloc pe 9, pe 10 a curs foarte mult, normal la culoare si pe 11 putin....acum deloc! pe 21 aprilie am facut sex, protejat, dar am stat deasupra cu penetrare si ma gaandesc ca nu cumva sa fii curs pe langa prezervativ? Este posibil sa raman insarcinata asa? As dori raspunsuri foarte serioase si de la persoane care stiu cat de cat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă aţi folosit CORECT prezervativul şi l-aţi verificat după actul sexual ( să NU fie rupt ), atunci NU ai cum să rămâi însărcinată!

O menstruaţie NORMALĂ durează între 3-7 zile, cu o medie de 4-5 zile!
Deci, este NORMAL să ai o menstră de 3 zile happy

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Este posibil, de ce nu?

| AnnnaMarrria explică (pentru neutrino):

Pai,prezervativul se muleaza perfect si daca ar curge pe langa, cum ar urca spre cervvix? De asta intreb daca=i posibil. daca ar curge, cum ar urca?

| KenTuu a răspuns:

Nu, nu ai cum sa ramai insarcinata.

Sunt normale astfel de schimbari, pe iubita mea o tinea aproape 1 saptaman a si acum o tine maxim 3 zile

| AnnnaMarrria explică (pentru KenTuu):

Pe de-o parte stiu ca e imposibil dar pe de-o alta parte ma simt ingrijorata -_-

| Jenevive a răspuns:

Daca ciclul tau menstrual are culoarea rozaliu inchis, e totul bine... daca tiai inceput viata sexuala, ar fi ok si un control ginecologic. Poate fi si o simpla dereglare hormonala

| AnnnaMarrria explică (pentru Jenevive):

Pai in prima zi a venit roz deschis. A doua zi culoare normala, a curs mult, a treia zi nu a curs prea mult...
Deci, pot sta linistita, nu? happy
si mie mi se pare imposibil.