| eweu a întrebat:

Voi cat ati platit pentru o coroana metalo-ceramica? Si cat de multumiti sunteti de calitatea lucrarii? Eu am avut mai multe sedinte (cred ca 6 la o singura masea) si nici acum nu e gata(mi facut doar pivotul,la urmatoarea sedinta o sa il si imbrace in ceramica) Ma intereseaza costul total slefuit,infundat canal,radiografie dinte,pus pivot,imbracat in ceramica(toate cele, nu ma pricep la denumiri).Eu pana acum adunat fiecare sedinta am platit in total 220 lei la dentist si 70 lei la radiografie unde am fost trimis de 2 ori SI NU AM DECAT PIVOTUL GATA! La urmatoarea sedinta o sa mai dau 450 lei pentru finalizarea lucrarii, pana la urma asta e pretul afisat la intrare in cabinet pentru o coroana metalo ceramica.Mentionez ca maseaua si radacina au fost sanatoase eu apeland la coroana doar pentru ca aveam caria prea mare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu am avut o coronita cu pivot timp de 6 ani. M-a costat, in urma cu 7 ani, vreo 1000 de lei, a fost gata in 7 sau 8 sedinte, nu am avut nici o problema si am fost foarte multumita de ea (tot o carie prea mare). Acum am o carie mare in maseaua veciuna, deci mi s-a pus un nou pivot si o lucrare pe cele doua masele. A durat mult mai mult, vreo 16 sedinte si a costat cam 2000 de lei (tratamentul unei masele, pivot pe o masea, scoaterea coronitei vechi si alte doua coronite noi). Stomatologul a zis ca probabil ma va tine 15 ani si il cred, fiindca nu vorbeste niciodata aiurea