| eugensuperstar a întrebat:

Salutari am cumparat o pereche de adidasi cu 190 ron si marimea este aproape buna dar am probleme la calcaie am umblat primadata cu ei cand am ajuns acasa mi-a cazut pielea de pe calcai si a ramas rana mare care doare teribil.Ce pot sa fac sa imi treaca durerea si ce pot sa fac cu adidasi sa ii mai pot purta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Ionait a răspuns:

Calcai sau zona tendonului lui Ahile? Daca e pentru zona tendonului lui Ahile, la farmacie gasesti niste plasturi de silicon. Costa vreo 4 lei perechea si te tin pana la primul dus. Sunt bombati si atenueaza din acel "soc". La magazinele de specialitate (eu am luat de la Bigotti parca) gasesti niste "plasturi" pentru adidasi. Ii lipesti pe bata si te tin o vesnicie. Am pus plasturii acum un an si inca nu s-au dezlipit. Poti incerca acasa sa ii bati putin dupa ce ii inmoi cu niste ulei/crema de maini.