| justadream94 a întrebat:

Salutari.Am o amica care imi este foarte apropiata inebunita dupa felul cum arata..Problema ei marimea sanilor.
Stiti metode de marire a sanilor? fara interventie chirurgicala

Si stiti cazuri in care chiar s-au intamplat sa creasca?

Inca o intrebare: De ce scad si cresc sanii in perioade scurte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Dimensiunea sanilor este determinata de informatia genetica inscrisa de cromozomi in ADN-ul ei. La varsta de 20 de ani chiar ca nu mai exista posibilitatea de a mai creste putin deoarece organismul ei si-a definitivat dezvoltarea. Marimea sanilor nu poate fi influentata medical sau medicamentos dar nici prin "metode babesti minune" fiindca este denatura fiziologica si respecta informatiile genetice mostenite in familie. Singura metoda existenta de marire a sanilor se reduce la implantul pungilor cu silicon. Avand varsta de 20 de ani s-ar putea ca in urmatorii ani sa i se mai dezvolte macar un pic in cazul in care isi va incepe viata sexuala care de obicei modifica activitatea hormonala, deci sexul s-ar putea ca intro oarecare masura sa ajute.Multa sanatate.

| justadream94 explică (pentru corbulalbrosu):

Faza e ca atat mama ei cat si sora ei au sanii mari

| corbulalbrosu a răspuns (pentru justadream94):

Mostenirea genetica poate proveni de la o bunica, strabunica, nu se mosteneste intotdeauna exact profilul genetic al mamei.

| Emilian65 a răspuns:

Prima intrebare ca ti-o adresez: Cati ani are? daca este minora este normal sa aiba sanii mic. Ai rabdare sa traca prin adolescenta si sa ajunga la majorat si atunci sa te intrebi care este cauza sanilor mici amica ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde cati ani are. Sanii ii mai pot creste daca are o varsta frageda. Sanii scad ori de la calciu, ori de la faptul ca a slabit si asa cum piele se lasa si sanii se lasa, ligamentele de care se sprijina e mai putin puternic.

| madalinamadu a răspuns:

Fără operaţii chirurgicale nu prea se văd rezultate orice ai încerca.

| justadream94 explică (pentru madalinamadu):

Ai incercat si tu metode de marire?

| Oxymorone a răspuns:

Va trebui sa isi maseze sanii cu tinctura de marar, gasesti la toate farmaciile si e ieftin. Depinde si de varsta. La mine a functionatwinking trebuie sa aiba pana in 18 ani si sa faca asta timp de jumatate de an happy Garantat vezi rezultate happy

| ElenaSt2011 a răspuns:

Poate incerca sa faca exercitii pentru sani, care intaresc musculatura si ii fac sa para ridicati. Gaseste carti pe aceasta tema.

Daca vrea sa incerce sa isi mareasca bustul in mod natural, poate incerca sa comande pe internet cartea from flat to fab, scrisa de Lucile Sorella. Este carte electronica. Daca nu stie engleza, poate apela la Google translate.

| justadream94 explică (pentru ElenaSt2011):

Stii persoane la care a functionat?

ce exercitii? din cate stiu a facut si au scazut laughing

| stefaniadenisa27 a răspuns:

Mararul este o metoda superba pe cale naturala de marirea
dar poate incerca si creme speciale gasite in cataloage de avon de exemplu

| justadream94 explică (pentru stefaniadenisa27):

Stii persoane la care a functionat?