| georgenbn a întrebat:

Salutari, am o problema, acum 2 zile pe la 2 noaptea deci practic acum o zi am baut 2 sticle de vin cam pana la 5 dimineata, la 5 dimineata am baut o sticla de whiskey cu 5 energizante pana la vreo 12, apoi am mancat niste mici cu cartofi nu prea intrau, da am mancat cat de cat. Am ajuns acasa, am dormit m-am trezit pe la 6 seara iar apoi pe la 8 a intervenit diareea si crampele la stomac de spui ca erau de foame da nu puteam sa mananc. Acum astazi tot la fel, am diaree cu crampe da am si mancat si am doar diaree si crampe, dar nu foarte dese odata la 2-3 ore. Ce pot face? Sa fie din cauza la bautura ca mahmur nu sunt, imi trece in 2-3 zile? Sau sa fi facut ceva pe la stomac? Multumesc. Tin sa mentionez ca pana acum nu am avut probleme de genul absolut nimic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Esti alcoolic?
Probleme cu ficatul?

| georgenbn explică (pentru Violleta2022):

Nu am probleme cu ficatul si de baut, beau odata pe saptamana si inainte mananc consistent?

| Violleta2022 a răspuns (pentru georgenbn):

Cred ca-i o reactie de la ficat inflamat
este enorm de mult alcool pentru 1 singur om.
Ma si mir ca nu ai intrat in coma alcoolica cu atat de mult alcool.

Te sfatuiesc totusi sa-ti faci analize la ficat ca nu-i sanatos deloc, iar ciroza hepatica si canceruld e ficat nu dor pana in stadiul final.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa cat scrii tu ca ai baut acolo nu cred ca mai scriai pe net la ora asta.

| johnnny123 a răspuns:

După o sticlă de whiskey și două sticle de vin spune merci că nu ești în comă.

| georgenbn explică (pentru johnnny123):

Puteam si mai mult crede ma

| johnnny123 a răspuns (pentru georgenbn):

Asta nu este o laudă atât de mare cum crezi tu...