| LauBau a întrebat:

Salutari, am o problema cred eu destul de serioasa, in urma cu 4-5 zile pe spate mi-a iasit sau ceva s-a intamplat(poate am fost muscat de ceva) un fel de unflatura gen ca una de tantar dar mult mai mare, cand o apas este un pic tare si ma doare deca ma las pe ea.
Ce credeti ca as putea sa am, este grav, ar trebui sa vizitez un medic de urgenta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Daca nu a trecut, consulta de urgenta un medic. Poate fi ceva deloc grav, dar daca e ceva grav, tratamentul cat mai timpuriu te ajuta sa scapi cat mai repede de posibila problema. Deci, de urgenta, viziteaza un medic! Daca lasi asa, se poate sa fie prea tarziu!

| Moryami a răspuns:

Poate fi un cos dar daca zici ca e mai mare poate fi un furuncul. Acesta trece cu tratament cu antibiotic injectabil.

| Kumiko19 a răspuns:

Du-te la un doctor el iti poate spune ce ai, de preferat un dermatolog.