| Himynameis a întrebat:

Buna TPU

In fiecare dimineata ma doare burta cand ma trezesc gen stomacul acolo in mijloc si ma simt rau e tot, oare e de la mâncat ca nu mananc cum trebuie? Da si daca mananc ma doare ...si ma simt naspa
Ajutor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Durerile dupa cum le descrii sunt de la viermi intestinali!
Fa o deparazitare corecta si vei scapa de viermi si de dureri.
Vezi ca, parazitii astia pe langa durerile de burta, mai dau si stari de voma, ameteli si greata.

| Caro34 a răspuns:

E posibil sa ai o gastrita si o ecografie ar fi lamuritoare! Atentie si la mancare fiindca mancatul nesanatos face mult rau corpului, care este un tot unitar! Mergi pana la medic si vei primi tratamentul corespunzator. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fă o cură de 3 zile cu ceai de sunătoare. 3 căni pe zi.
Apoi, renunță la prăjeli, sucuri, prăjituri, chipsuri și dintr-ăstea câteva săptămâni. Sau luni.
Îți faci program de masă, mănânci ce trebuie și asta e.
Sau te duci la doctor, că poate e altceva.

| Himynameis explică (pentru anonim_4396):

Poate si pentru ca mananc in fievare dimineata paine prajita si dupa alte prăjeli ...nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Himynameis):

Pâine prăjită adică băgată în ulei încins?

| Himynameis explică (pentru anonim_4396):

Nu. La aparat dala.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Himynameis):

N-are nimic.