| dragos9234 a întrebat:

Salutari cordiale!
Am o problema in zona gatului.
Am avut amigdalita dar am tratat-o(de 2 ori in 2 luni).
Acum am unele dureri in gat care apar si dispar dar nu simt nici o jena la inghitire...
Idei despre ce pot avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este bine să te mai vadă și un alt O.R.L.-ist dacă ai tratat și tot nu ești bine!
Pa, pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, NU este complet tratată acea amigdalită!

Mergi IAR la medic pentru control, eventual suplimentarea tratamentului ( până la vindecarea completă )!

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
E posibil să nu fi tratat calumea amigdalita.
Posibil să ai infecţie în gât încă.
Aş zice să treci pe la medic să vezi ce-i de făcut, să se uite la tine în gât să vadă ce-i şi poate îţi dă un tratament calumea!
Sănătate!
Te pup!